Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Łowiczu

Imieniny: Amelii, Jana
Dzisiaj jest: 30 marca 2023

Wyszukiwarka


Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Łowiczu
Biuletyn Informacji Publicznej

Menu główne


Strona główna


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
logo

Łowicz, dnia 22.03.2022 r.

INFORMACJA

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Łowiczu, jako administrator/zarządca budynków oraz lokali komunalnych będących własnością Gminy Miasta Łowicza informuje, że nie wyraża zgody na przyjęcie przez najemców/ użytkowników lokali, obywateli Ukrainy, którzy przekroczyli granicę po 24 lutego 2022 r. z wyjątkiem osób spokrewnionych tj.: rodziców, dzieci i rodzeństwa.

DYREKTOR
Katarzyna Skierska-Pięta
Szanowni Państwo,

Otrzymali Państwo zawiadomienia o zmianie wysokości zaliczek na centralne ogrzewanie. Powyższa opłata należy do grupy opłat niezależnych od Wynajmującego/Zarządcy. Oznacza to, iż Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Łowiczu nie ma wpływu na ich wysokość, a wynikają one z cen ustalonych przez dostawcę ciepła. W związku z powyższym Zakład zobowiązany był ustalić nowe zaliczki, których wysokość pozwoli na pokrycie kosztów ciepła do ogrzewania mieszkań. Zakład przeanalizował zużycie ciepła w każdym z budynków i ustalił je odrębnie dla każdego z nich. Wskazujemy, że podwyżka cen energii cieplnej w żaden sposób nie zależy od Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Łowiczu nie jest z nami ustalana czy negocjowana. Wnoszone przez mieszkańców opłaty za ciepło pokrywają wyłącznie koszty wynikające z faktur od dostawcy ciepła.
Budynki zarządzane/administrowane przez nasz Zakład zostały poddane termomodernizacji, której efektem jest realna oszczędność pobieranej energii cieplnej, jednakże została ona w całości pochłonięta przez podwyżki cen ciepła wprowadzone przez lokalnego dostawcę. W związku z powyższym prosimy o racjonalne gospodarowanie ciepłem w budynku.

Kilka praktycznych porad w zakresie racjonalnego gospodarowania energią cieplną:

 • wietrzenie: Szybka wymiana powietrza, czyli wietrzenie krótkie a intensywne przy zakręconych wcześniej zaworach przygrzejnikowych. W ten sposób unika się znacznego wychłodzenia ścian i mebli, więc potrzeba będzie mniej energii do ponownego ogrzania mieszkania. Pozostawiając okna uchylone przez cały dzień można być pewny, że nastąpi duży ubytek ciepła i pieniędzy.
 • wychłodzenie pomieszczenia: Warto zwrócić uwagę, czy temperatura w Twoim mieszkaniu jest odpowiednio wyregulowana. Należy sprawdzić czy pomieszczenia w których przez większą część dnia nikt nie przebywa, nie są ogrzewane zbyt intensywnie. Pomieszczenia, które są bardzo rzadko używane powinny być w okresie zimy ogrzewane. Temperatura 10-14oC wystarcza, w przeciwnym wypadku wychłodzone ściany tych pomieszczeń w znacznym stopniu pobierają energię cieplną sąsiednich pomieszczeń, nawet przy zamkniętych drzwiach.
 • Optymalna temperatura dla pokoi dziennych to 20°C, dla sypialni, podczas snu 18°C, a dla łazienki 24°C. Należy pamiętać, że temperatura w pomieszczeniach powinna być dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Wyjeżdżając na kilka dni, nie należy wyłączać ogrzewania całkowicie, a jedynie zmniejszyć je o kilka stopni poprzez zmianę nastawy zaworu termostatycznego. Dzięki temu nie nastąpi całkowicie wychłodzenie mieszkania, a ponowne jego nagrzanie nie pochłonie zbyt wiele energii. Zakręcając zawory termostatyczne na minimum w nocy w pomieszczeniach, w których się nie przebywa, można uzyskać oszczędność o około 25% zużycia ciepła.
 • korek cieplny: Aby grzejnik zapewnił moc optymalną, potrzebna jest prawidłowa cyrkulacja powietrza. Grzejnik nie powinien być zabudowany, zasłonięty zasłonami i dodatkowo meblami, ponieważ ciepło zostaje zatrzymane przez te przeszkody. Z tego powodu trzeba więcej ciepła aby ogrzać mieszkanie.
 • straty ciepła przez okna: Okno jest najcieńszym miejscem w ścianie, dlatego należy unikać w tych miejscach strat ciepła. Należy więc po zapadnięciu zmroku spuszczać żaluzje i zasłaniać zasłony (nie zakrywając grzejnika). Przez takie postępowanie uniknie się dużych strat ciepła i można zaoszczędzić dużą ilość energii.
 • zawory termostatyczne: Zawory termostatyczne powinny być nastawione na żądaną temperaturę. Jeżeli w pomieszczeniu jest niższa temperatura, wówczas zawór otwiera się. W przypadku osiągnięcia żądanej temperatury zawór się zamyka. Przy otwartych zaworach termostatycznych i jednoczesnym uchyleniu okna, występuje dodatkowy problem. Zimne powietrze zewnętrzne dostaje się do pomieszczenia i opływa zawór termostatyczny. Wówczas zawór próbuje utrzymać nastawioną temperaturę w pomieszczeniu i otwiera się. Dlatego zalecane jest przed wietrzeniem zamknąć zawory na minimum.


 • Adres: 99-400, Łowicz
  Ulica: ul. Kaliska 6
  Nr telefonu: 046 837 60 63, 046 837 60 98
  Nr faksu: 046 837 60 63
  NIP: 834-18-16-095
  Regon: 750451265
  Nr konta: BGŻ BNP PARIBAS - 41 2030 0045 1110 0000 0236 8980

  Dyrektor Katarzyna Skierska-Pięta - 604-408-286
  Sprawy administracyjne - 692-493-270 (Marta Olewicz)
  Awarie, usterki - 606-668-245 (Jolanta Papuga)

  Godziny pracy (pn. - pt.) 7.30 - 15.30
  Godziny przyjęć interesantów środa 12.00 - 14.00

  ePUAP: /ZGM_Lowicz/SkrytkaESP

  e-mail:

  e-mail (dotyczy wynajęcia sal w budynku przy ulicy Kaliskiej 5):  >> Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi
  ul. Armii Krajowej 43M

  >> Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi
  ul. Jana Pawła II 169

  >> Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi
  ul. Starościńska 3

  >> Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi
  ul. Chełmońskiego 2

  >> Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi
  ul. Armii Krajowej 43N

  >> Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi
  ul. Armii Krajowej 43A

  >> Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi
  ul. Armii Krajowej 43B

  www.zainwestujwekologie.pl
  Pliki do pobrania:
  Rejestr zmian podstrony
  Informację wprowadził(a): Joanna Mika (2009-02-06 09:40:55)
  Informację zmodyfikował(a): Marcin Graczyk (2023-02-14 08:40:31)
  Liczba odwiedzin: 478451
  Do góry


  Stopka

  design by fast4net

  Zamknij